TRI ČAJA ZA SPAS BUBREGA OD KAMENOVA

by | 20.06.2022

Bubrezi su organi o kojima mnogo ne razmišljamo, a čiji rad je posebno značajan za ceo organizam

Dobar rad bubrega omogućava i odličnu apsorpciju hranljivih sastojaka iz namirnica, kvalitetnije apsorbovanje nutrijenata i vitamina, jačanje imuniteta i više energije.

Za bolji rad bubrega, a tako i kompletnog organizma, ne bi bilo loše da u svoje navike svrstate konzumiranje čaja koji pročišćava bubrege. Najbolje je uzeti prirodne sastojke proverenog porekla.

OD PERŠUNA

Članak se nastavlja posle reklama

Iako se peršun prvenstveno koristi kao začin, može poslužiti i kao odličan čaj za bubrege. Prepun je minerala i vitamina, poput kalcijuma, kalijuma i gvožđa i vitamina C koji sadrži čak više nego limun. Sadrži i antioksidanse koji imaju važnu ulogu u zaštiti organizma od bolesti i razvoja tumorskih ćelija. Čaj od peršuna je diuretik pa čisti kožu. Priprema se od petnaest grama lišća peršuna koje treba preliti kipućom vodom i ostaviti da odstoji desetak minuta.

 OD MASLAČKA

Članak se nastavlja posle reklama

Maslačak se već dugi niz godina koristi kao lekovita biljka, a za pripremu čaja za bubrege mogu se koristiti svi delovi biljke, ali morate biti oprezni jer je koren maslačka jakog ukusa. Sadrži vitamine A, B, C, E i K, gvožđe, magnezijum, kalijum, kalcijum i insulin, koji podstiče rast dobrih bakterija u organizmu. Ovaj napitak deluje kao diuretik, pomaže zdravlje jetre i ima mogućnost prevencije infekcije mokraćnog sistema. 

Članak se nastavlja posle reklama

 OD SMREKE

Čaj od plodova smreke može biti jako dobar prirodan lek jer deluje antibakterijski i antifungalno, pomaže kod urinarnih infekcija i problema sa probavom. Ovaj čaj za bubrege pomaže i kod dijabetesa i smanjuje nivo lipida u krvi.