Antikandida dijeta: Sledite ova pravila i oslobodite se uporne gljivice
Antikandida dijeta može vam pomoći da se oslobodite ove dosadne gljivice. Saznajte koja hrana je poželjna, a koju treba da izbegavate. Antikandid...
Oni su bezopasni, zarazni, izavaju crvenilo i svrab kože
Esencijalna ulja, aloe vera i antifungalni lekovi, mogu smiriti lišajeve. Saznajte koji su to kućni lekovi koji mogu da pomognu u ovom slučaju
Lišajeve izaziva gljivica tinea koja se hrani mrtvim ćelijama na koži, noktima i kosi.
Lišaj je crvena, ljuska fleka na koži koja je prorpaćena svraboma. Najčešći je na rukama i koži glave, ali možete ga dobiti bilo gde na koži, uključujući i lice, kao i na noktima. Srećom, lišaj može dobro da reaguje na kučne tretmane.
Kada imate lišaj morate da održavate čistim zaraženo područje na koži. Na taj način se sprećava širenje osipa – lišaj se drži pod kontrolom.
Svakodnevno operite zahvaćeno područje vodom i antibakterijskim sapunom pre nego što na njega nanesete druge kućne lekove. Temeljno osušite zahvaćeno područje jer vlaga olakšava širenje gljivica.
Jabukovo sirće ima jaka antifungalna svojstva, tako da može pomoći u lečenju lišaja kada se primenjuje lokalno na zahvaćeno područje. Da biste ga koristili, natopite vatu u nerazređeno jabukovo sirće i nežno premažite preko kože. Radite ovo tri puta dnevno.
Indijanci su tradicionalno koristili ulje čajevca kao antifungalno i antibakterijsko sredstvo. Ovo ulje može biti izuzetno efikasno u lečenju gljivičnih infekcija kože.
Razblažite kap ulja esencijalnog čajevca s kašičicom kokosivog ulja i premažite zahvaćeno područje dva ili tri puta dnevno vatom ili štapićem s vatom.
Kokosovo ulje ima i mikrobna i antifungalna svojstva koja mogu pomoći u lečenju infekcija lišajeva. To je izuzetno efikasan lokalni kućni lek i za infekcije izazavane drugim gljivicama, poput kandide. Pošto se lako nanosi na kožu glave i efikasan je balzam za kosu, kokosovo ulje može biti idealan tretman za lišajeve na koži glave.
Nanesite tečno ulje na zahvaćeno područje. Brzo će se apsorbovati u kožu. Nanesite ovo ulje najmanje tri puta dnevno.
Kurkuma ima brojne zdravstvene prednosti, uključujući antibakterijska i antiinflamatorna svojstva. Takođe je efikasan antifungalni lek koji inhibira rast.
Pomešajte sveže mlevenu kurkumu s malo vode, napravite pastu. Nanestite je na kožu i ostavite da se osušu.
Aloe vera se dugo koristi kao prirodni lek za bakterijske i gljivične infekcije, a lišaj nije izuzetak. Nanesite gel aloe vere direktno na zahvaćeno područje. Uradite ovo najmanje tri puta dnevno.
Esencijalno ulje origana može inhibirati i lečiti gljivične infekcije kože, uključujući i lišaj. Pomešajte kap ulja origana s kašičicom maslinovog ili kokosova ulja i mažite zahvaćeno područje tri puta dnevno.
Foto: Madeleine_Steinbach / gettyimages.com