Koje voće je dobro za bubrege: Topi kamen i suzbija upale
Ishrana bogata antioksidansima i vitaminima može pomoći u unapređenju zdravlja bubrega. Saznajte koje voće je dobro za bubrege. Ako imate problem...
Ružina vodica savršeno hidrira kožu, a sadrži i protivupalna i antibakterijska svojstva što je čini idealnom za svakodnevnu negu
Otkivamo vam način kako se pravi ružina vodica, po sistemu “korak po korak”. Ona vekovima važi za jedno od od neprikosnovenih sredstava za lepotu. Tajna je u vrhunskoj hidrataciji, kao i u tome što održava optimalnu pH vrednost kože. Dovoljno je poprskati umorno lice ovom vodicom i koža će zablistati.
Mnogi su benefiti koje pruža ova aromatična vodica, zbog čega je poželjna u svakoj kući:
Da li imate problem s kožom? Pojedinim danima je previše masna, a drugim, opet previše suva. Ne brinite jer tretman ružinom vodicom stvara savršen za balans pH vrednost kože. Ružina vodica, pored toga vraća vitalnost koži, jača njenu odbrambenu moć u borbi protiv bakterija, alergena, kao i drugih zagađivača iz okoline.
Sledite naše savete koji će vam pomoći da na najlakši način napravite ružinu vodicu.
Sastojci:
Trebaće vam dve šolje zdravih (bez oštećenja) ružinih latica. Nežno operite latice pod mlazom vode. Ostavite ih na čistom kuhinjskom ubrusu kako bi se uklonito višak vode s latica.
Stavite u šerpu metalni držač za šerpe, pospite latice. Stavite na držač metlanu ili vatrostalnu činijicu. Pospite preko latica pola šolje vode (pazite da ne dospe u manju posudu). Poklopite staklenim poklopcem (ako ima rupicu stavite preko nje parče sirovog testa).
Latice kuvajte u šerpi na srednjoj temperaturi. Nakon 25 minuta skinite poklopac, izvadite činijicu s ružinom vodicom i ostavite da se ohladi.
Sipajte tečnost u dezinfikovanu staklenu bočicu s raspršivačem. Čuvajte u firižideru, najviše do mesec dana. Ukoliko je čuvate na sobnoj temperaturi, onda se potrudite da je potošite za nedelju dana.
Foto: svehlik / gettyimages.com